„Maki” bawią się w garncarza

„Maki” bawią się w garncarza

14 października 2019 r. Nasze pięciolatki na zajęciach prowadzonych przez panią Martynę zapoznawały się z historią handlu, rozmawiały też o dawnych rzemiosłach, w tym o pracy garncarza. Poznawały – za pomocą zmysłów – różnice między gliną a piaskiem, badały rozpuszczalność gliny i piasku w wodzie, a także rozmawiały o tym, że glina jest plastyczna i co to w ogóle znaczy ? Na podsumowanie tych wiadomości – dzieci próbowały ulepić z gliny dzbanki, filiżanki itp. – i świetnie im to nawet wychodziło 😉

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij