Nasze przedszkole jest EKO !

14 września 2020 r. Wiedzieliście, moi drodzy, że nasze przedszkole jest EKO ? A tak ! Razem z Panią Natalią i Panią Martyną dzieci z gr. IV czyli „Słoneczniki” przystąpiły do projektu ekologicznego „Ekokulturalne przedszkole”. Celem projektu jest: • poszerzanie świadomości ekologicznej; • kształtowanie postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego; • rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska; • rozwijanie umiejętności racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych; • zapoznanie z ideą życia bez odpadów – zero waste; • kształtowanie postawy społecznej świadomego i odpowiedzialnego konsumenta; • nawiązywanie współpracy ze środowiskiem lokalnym. Dzieci przystępując do tego projektu przygotowały na kamieniach logo swojej grupy- nazywając KREATYWNIE na KAMIENIACH !