Sprzątanie świata = razem możemy więcej :)

Sprzątanie świata = razem możemy więcej :)

18 września 2020 r. „Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września – wraz ze wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukiwanie i w miarę możliwości usuwanie dzikich wysypisk. Działaniom tym towarzyszy zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty… W tym roku już po raz 27 wyruszamy posprzątać Polskę! Nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać! Nasze najstarsze przedszkolaki wyruszyły do parku przedszkolnego, aby włączyć się w akcję. Ciekawe tylko kto tak zaśmiecił nasz teren obok przedszkola ??? Całe szczęście, że na spacer wyszły sześciolatki i zauważyły ten bałagan, no i oczywiście wiedziały – jak należy się zachować 🙂

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij