Kodowanie w przedszkolu

Kodowanie w przedszkolu

15 października 2020 r. Czy naukę programowania można zacząć już w przedszkolu? Tak, bo od najmłodszych lat dzieci uczą się logicznego myślenia, znajomości podstawowych pojęć matematycznych i zdolności koncentracji. Czy chcemy, czy nie, wszyscy żyjemy w świecie pełnym kodów. Na przykład litery to kody językowe, a cyfry – kody liczbowe. W naszym przedszkolu też bawimy się w kodowanie. Kodowanie podobne jest do budowania z klocków. Uczymy się układając na kolorowej macie kartoniki z obrazkami, wykorzystujemy kolorowe plastikowe kubeczki, które dzieci układają według wzoru (kodu) zaproponowanego przez nauczycielkę, albo realizują własne pomysły. Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu przedszkolaki rozwijają się społecznie. Zatem zachęcamy do programowania – może także z rodzicami w domu ?

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij