„Czyściochy”

30 października 2020 r. Nasze przedszkole w tym roku szkolnym dołączyło do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Czyściochowe Przedszkole”- organizowanego przez firmę Rossmann w ramach programu „Rosnę!Junior”. Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program „Czyściochowe Przedszkole” ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę. W ramach programu otrzymaliśmy atrakcyjny pakiet startowy z planszami edukacyjnymi, dzienniczkami i naklejkami dla dzieci. Zabawy i eksperymenty – prowadzone przez panią Martynę przez cały tydzień – razem z panem „Mydłomenem” – bardzo spodobały się przedszkolakom.