Przyjaciele „Fajniaków”

2 grudnia 2020 r. Dzieci z grupy III – „Maki” wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt.: Przedszkolne przygody Fajniaków dotyczące żywiołów wody i ognia. Zajęcia na temat wody i ognia w życiu człowieka i otaczającej nas przyrody wywołały duże zainteresowanie przedszkolaków. Dzieci były zaskoczone znikomą ilością dostępnej na naszej planecie wody pitnej . Przeprowadzone eksperymenty oglądały z zainteresowaniem. Z trudnością zauważały, że ilość wody w szklankach o zróżnicowanym kształcie się nie zmienia. Obserwowały przemieszczanie się wody i jej parowanie. Trafnie określały warunki , które muszą być spełnione, by powstał i utrzymał się kontrolowany ogień. Fajniaki Celinka i Sonia towarzyszyły nam podczas czytania książki i eksperymentów. Na zakończenie odkrywania zjawisk przyrodniczych z Fajniakami – „Maki” chętnie wykonały indywidualne i grupowe prace plastyczne na temat żywiołów i ochrony przyrody.