Przedszkolaki dokarmiają ptaki

8 stycznia 2021 r. Spadł śnieg i ptaszki z trudem mogą znaleźć pożywienie, a więc nasze dzielne przedszkolaki z gr. Maków z panią Kasią – przygotowały dla nich pyszne jedzonko 🙂 Najpierw przyniosły od dziadka z gospodarstwa różnego rodzaju ziarna, potem wymieszały je ze słoninką i umieściły w pojemnikach. A gdy skończyły swoją pracę – szybko się ubrały i poszły do ogrodu, aby zawiesić pożywienie dla ptaszków na gałązkach drzew. W karmnikach przedszkolnych też dokarmiamy sikorki, a na naszych pracach plastycznych ptaszki zajadają różne smakołyki 😉 Za dokarmianie ptaków „Maki” zdobyły w projekcie „Wyzwania Teodora” sprawność „Przyjaciela przyrody”!