Gang Swojaków

Gang Swojaków

18 listopada 2021 r. Nasze 6-latki nie próżnują – w ramach ogólnopolskiego projektu dla przedszkolaków Gang Swojaków – wykonały pracę konkursową – utrwaloną w formie filmu wykonanie artystyczne piosenki opisującej zagrożone gatunki zwierząt występujących w Polsce . „Słoneczniki” podczas śpiewania piosenki przedstawiły grę planszową (wykonaną z pomocą p. Kasi) o tematyce powiązanej z zagrożonymi gatunkami zwierząt: ryś ,żubr, wilk, sóweczka, morświn i jeż.
Zasady gry również dotyczyły ochrony zwierząt np. :
1. Przestraszyłeś rysia cofasz się o 3 pola
2. Rozrzuciłeś liście i gałęzie będące legowiskiem jeża – tracisz kolejkę
3. Pozbierałeś rozrzucone śmieci – przesuwasz się 4 pola do przodu itd.
Dzieci obejrzały też podcasty na temat w/w zwierząt, ich środowiska naturalnego i zagrożeń. Nagranie zostało wysłane na konkurs, a teraz czekamy na nagrody 😉

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij