Podchody z Ekoludkiem

23,24 marca 2022 r. W pierwszych dniach wiosny przedszkolaki zostały zaproszone przez grupę młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek w Pniewach – „Mali Ekolodzy”- realizującą projekt o tej samej nazwie w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Grupa powstała po to, aby przeprowadzić zajęcia z dziećmi na temat ekologii oraz aby w ciekawy sposób opowiedzieć im o tym, jak możemy chronić naszą planetę. Były to podchody ekologiczne. Dzieci wykonywały różne zadania, które były tak dobrane, aby uczyły ich między innymi tego, jak segregować śmieci, czy chronić zagrożone gatunki. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaangażowane i chętnie brały udział w zadaniach. Najbardziej jednak przypadło im do gustu zbieranie szyszek na czas. W trakcie trwania całej zabawy towarzyszył dzieciom sympatyczny Ekoludek. Na koniec podchodów każdy uczestnik otrzymał „odznakę Małego Ekologa” oraz dyplom za udział. Dziękujemy wspaniałej młodzieży za przygotowanie podchodów, które bardzo podobały się naszym przedszkolakom.