Mali chemicy

20 maja 2022 r. Eksperymentowanie z farbami to zadanie bardzo ciekawe, szczególnie dla dzieci trzyletnich z gr. „Stokrotek”. Przy użyciu kilku składników dzieci wyczarowały tańczące na talerzu kolory. W tym eksperymencie przedszkolaki zobaczyły, jak pięknie kolory mogą się mieszać, przemieszczać i tworzyć wyjątkową mozaikę. A to wszystko za sprawą zmieniającego się napięcia powierzchniowego – efekt niesamowity !!!

Ale to nie wszystko, bo jeszcze na dzieci czekają inne ciekawe doświadczenia.