Światowy Dzień Roweru

Światowy Dzień Roweru

3 czerwca 2022 r. Mniejsze czy większe; na szosę czy w teren; na rodzinną wycieczkę czy zawody sportowe – 3 czerwca każdy rower, a przez to każdy rowerzysta ma swoje święto, które spędza z pewnością… na rowerze. Miłośnicy jednośladów każdego dnia „kręcą” kilometry jadąc do pracy, szkoły, przedszkola, na zakupy czy uprawiając sport. Warto pamiętać, że to tacy sami użytkownicy dróg jak kierowcy aut czy osoby piesze. Relacja między nimi powinna cechować się wzajemnym szacunkiem i respektowaniem przepisów prawa.
W środę, 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru. To młode święto zostało ustanowione przed dwoma laty przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Na pomysł wpisania rowerowego świata do światowego kalendarza wpadł prof. Leszek Sibilski – socjolog, wykładowca Montgomery College oraz… były kolarz. Rezolucja przyjęta przez ONZ głosi, że „rower przekazuje pozytywny sygnał do wspierania zrównoważonej konsumpcji i produkcji oraz ma pożyteczny wpływ na klimat”. Deklaracja dowodzi, że rower powinien być postrzegany jako środek wspomagający zrównoważony rozwój, umacniający edukację, promujący zdrowy tryb życia, zapobiegający chorobom. Przedszkolaki z gr. „Stokrotek” – chociaż małe, ale też lubią jeździć na rowerkach (nieważne ile kółek mają 🙂 i właśnie się dowiedziały od swojej Pani, że o rower trzeba dbać: trzeba go czyścić i pompować. Maluchy znalazły przed przedszkolem rower i zaraz się nim zajęły :). A to co ? Matylda wyszła z przedszkola popołudniu – a tu taka niespodzianka ! Rower lśni jak nowy! Ho, ho – te nasze Maluchy – to pracowite i lubią robić niespodzianki!

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij