Walentynki

14 lutego 2023 r. Valentine’s Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem) – tyle z internetowych stron, a z naszego przedszkola – to trzeba przyznać, że jeszcze wielkich miłości nie ma, ale już są małe :), np. do przedszkola, do kolegów, czy koleżanek, albo do swoich nauczycielek 🙂 A w grupie czterolatków zabawy walentynkowe są szczególnie udane, bo wszystkie dzieci baaardzo się lubią !