Dzień Dinozaura

24 lutego 2023 r. Dzieci z grupy „Bratki” obchodziły w piątek Dzień Dinozaura. W ramach tego dnia dzieci bawiły się we wspólne kodowanie na dywanie na specjalnie przygotowanej w tym celu planszy. Przedszkolaki miały możliwość utrwalenia poznanych liczb i literek (samogłosek) oraz mogły poćwiczyć zdolność logicznego myślenia, obserwacji, dedukcji i analizowania. Wspólnymi siłami czterolatki ułożyły na dywanie ukrytego wcześniej za kodami dinozaura oraz pomogły mu odnaleźć zaginione jaja. Dla naszych dzieci kodowanie = świetna zabawa! Następnie „Bratki” wcieliły się w archeologów i na wykopaliskach wspólnymi siłami odszukiwały kości prehistorycznych stworów. Kolejnym zadaniem było ułożenie odnalezionych kości w cały szkielet dinozaura. W Dzień Dinozaura na dzieci czekała także niespodzianka! Miały one okazję zaobserwować interaktywny wybuch wulkanu. To był wspaniały dzień pełen wrażeń.