Bezpieczeństwo – to ważna sprawa !

Bezpieczeństwo – to ważna sprawa !

15 września 2023 r. W grupie „Bratków” przez cały tydzień odbywały się zajęcia związane z tematyką bezpieczeństwa. Każdy czterolatek już teraz doskonale wie, co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy, wie również jak wykorzystać jej asortyment i co najważniejsze: WIE, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ APTECZKA W PRZEDSZKOLU. Bratki przełamały swój strach do wody utlenionej i obiecały, że podczas skaleczeń (których mamy nadzieję, że nie będzie) już zawsze pozwolą przemyć sobie ranę tą magiczną wodą – sukces !!!! Dzieci również doskonale znają numer alarmowy 112 (wierszyk z wykorzystaniem twarzy) oraz zdobyły wiedzę na temat informacji jakie trzeba przekazać dzwoniąc w sytuacjach zagrożenia. A na podsumowanie całego tygodnia – w piątek odwiedzili nas strażacy z OSP Pniewy. Strażacy zaprezentowali nam swoje mundury oraz objaśnili role poszczególnych elementów swojego stroju. Ciekawostką było również to, że strażacy nie noszą kasków a hełmy. Mundury strażackie są naprawdę ciężkie, o czym dzieci miały okazję się przekonać ubierając strażackie kurtki ! Strażacy przybliżyli nam wiedzę na temat zadań, jakie wykonują oraz przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że tak cenna wiedza zdobyta podczas zajęć pozostanie w naszych przedszkolakach na zawsze.

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij