Błogosławionych Świąt !

Błogosławionych Świąt !

8 kwietnia 2020 r. Tak, przed nami już Święta ! Zachęcamy do przeżywania z naszymi dziećmi tego ważnego czasu Triduum Paschalnego. Mamy biblię, mamy dostęp do mediów – poszukajmy tekstów, obrazów, filmów, które pomogą nam przybliżyć te tajemnice. Wejdźmy z Jezusem i Apostołami do Wieczernika na ostatnią Wieczerzę – podziękujmy Mu za ustanowienie Najświętszego Sakramentu, za to, że możemy karmić się Jego Ciałem, które pokrzepia nas i daje siły. Dziękujmy za kapłanów, którzy udzielają nam sakramentów, módlmy się tego dnia szczególnie o ich świętość. W Wielki Piątek – stańmy razem z Maryją i św. Janem pod krzyżem Jezusa – dziękujmy za podjęcie męki i śmierć, która darowała nam nowe życie, otworzyła nam Niebo. Zdejmijmy ze ściany krzyż, odkurzmy go, ucałujmy; zaśpiewajmy z dziećmi „Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nam nami”, odprawmy wspólnie z rodziną drogę krzyżową. Wielka Sobota przejmuje ciszą – Jezus złożony w grobie. Tego dnia postarajmy się wyłączyć głośną muzykę, może pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych; przygotujmy wspólnie potrawy do świątecznego śniadania. Może też z dziećmi zaplanujmy jakiegoś „zajączka” np. pod drzwiami osoby samotnej, czy pod drzwiami dzieci sąsiadów w bloku 🙂 Jesteśmy zamknięci w domach, ale nie zamykajmy naszych serc ! Wielka Niedziela – cieszmy się, że Jezus pokonał śmierć i żyje, że jest z nami ! Przed śniadaniem wielkanocnym pomódlmy się wspólnie za siebie i naszych bliskich, szczególnie chorych i samotnych. Łączmy się przez media z celebrowaniem mszy w kościele. Życzymy Wam, kochani, by Jezus Zmartwychwstały umocnił Waszą wiarę i nadzieję, rozpalił miłość i dał doświadczyć Swojej obecności w radości i pokoju serca ! Obiecujemy, że będziemy pamiętać o Was w modlitwie ! A na te przedświąteczne dni mamy dla dzieci jeszcze kilka propozycji: https://miastodzieci.pl/czytelnia/dekoracje-wielkanocne-ozdoby-na-wielkanoc/ ; https://tylkodlamam.pl/proste-zabawy-wielkanocne/ ; https://www.e-szkrab.pl/wielkanocne-dekoracje-dla-dzieci-10-pomyslow/ Jeśli ktoś ma pytania – prosimy o kontakt e-mailowy: przedszkole.pniewy@urszulanki.pl lub telefoniczny 509 898 259 (tylko nie zawsze mam ten telefon pod ręką 😉 Pozdrawiamy serdecznie! s.Beata, s.Małgorzata i s.Agata

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij