Stragan zdrowia

6 lutego 2023 r. Po przeczytaniu kolejnej książeczki z serii „Kicia Kocia” w sali „Bratków” powstał stragan zdrowia. W tym miejscu dzieci miały okazję utrwalać nazwy owoców i warzyw. Zabawa tematyczna była też okazją do przeliczania produktów oraz odliczania „klockowych pieniędzy”. Przed rozpoczęciem zabaw w tym kąciku zostały ustalone zasady zachowania – a dzieci były wdrażane do zgodnej, wspólnej zabawy. Przedszkolaki zachęcane były również do używania zwrotów grzecznościowych i wspólnego porządkowania straganu po zakończeniu zabawy. Stragan na długo stał się ulubionym miejscem zabaw dzieciaków, które znakomicie wcielały się w role sprzedawców i klientów, wykorzystując przy tym nabyte kompetencje społeczne. Zabawy tematyczne dały czterolatkom dużo radości, wzbogaciły ich umiejętności i doświadczenia.