Zabawy z ciastoliną

3 lutego 2023 r. Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów i poszerzać świat doznań naszych przedszkolaków. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu. Najwazniejszym jednak narzędziem w czasie tej zabawy są dziecięce rączki. Domowa ciastolina pachnie obłędnie i nadaje się do fantastycznej, długiej zabawy ! A oto przepis na domową ciastolinę:

2 szklanki mąki,
1 szklanka soli,
2 łyżki oleju roślinnego,
2 płaskie łyżki proszku do pieczenia,
1,5 szklanki gorącej wody.

Wszystkie składniki należy wymieszać i intensywnie ugniatać, aż się połączą, a masa zrobi się zwarta i elastyczna. Ciastolinę można zabarwić, dodając do podzielonej na części masy barwniki spożywcze oraz aromaty .