Zabawy sensoryczne

31 maja 2023 r. Dzisiaj w grupie „Stokrotek” – na zaproszenie Pani Neli – zajęcia poprowadziły dwie panie fizjoterapeutki – Pani Jagoda i Pani Asia (mama naszego Olka). Na początku spotkania przedszkolaki poznały zawód fizjoterapeuty – jak wygląda praca masażysty i jego miejsce pracy czyli gabinet. Dzieci teraz już będą wiedziały gdzie mogą się wybrać w razie kontuzji (choć mamy nadzieję, że takich nie będzie). Zajęcia rozpoczęły się od pracy z „żelusiem”, dzięki któremu bardzo intensywnie „Stokrotki” ćwiczyły motorykę małą, przygotowującą do czytania i pisania w przyszłości. Następnie ćwiczyły palce u stóp przy pomocy złotych wstążek. Dużo frajdy sprawiła ogromna piłka gimnastyczna i sensoryczny tor przeszkód w tunelu. Potem dzieci dostały piłeczki sensoryczne i ładowały sobie poszczególne partie ciała zgodnie z zaleceniami pań fizjoterapeutek. Na samym końcu wykonywały sobie masaże w parach przy których kilkoro dzieci stwierdziło, że w przyszłości zostaną fizjoterapeutami bo bardzo lubią masować. Bardzo dziękujemy sympatycznym Paniom z ASMEDIC za super zajęcia!