Próbna ewakuacja

25 września 2023 r. W trosce o bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu w poniedziałek o godz. 13:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. O przebiegu działań poinformowany został Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, który do tej akcji oddelegował strażaków z OSP z Pniew. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki oraz personel przedszkola. Na umówiony sygnał dźwiękowy, zgodnie z procedurą ewakuacji, wszyscy opuścili wyjściem ewakuacyjnym zadymiony (sztucznie) budynek przedszkola. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń – obserwowana i oceniana przez p. Michała – strażaka z PSP. Po ewakuacji wszystkie sale i pomieszczenia w budynku zostały sprawdzone przez strażaków. Dzieci – w nagrodę za sprawne opuszczenie przedszkola (3 minuty i 10 sekund 🙂 – mogły obejrzeć wóz strażacki i spokojnie wrócić do zabawy w salach.