Dzień Chłopaka na sportowo

29 września 2023 r. Sport to zdrowie, a na takich zajęciach w gr. „Słoneczników” skorzystali nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki! Tym bardziej, że zajęcia sportowe mogą być jedną z atrakcji Dnia Chłopaka. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna spełnia bardzo ważną funkcję w rozwoju dziecka. Kształtuje organizm i jego funkcje, wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny. Przez ruch dziecko kształtuje samodzielność, poznaje otaczający je świat, zdobywa doświadczenia, rozwija pamięć i uwagę. A przy okazji – doskonale się bawi. W Dzień Chłopaka była fajna zabawa w przedszkolu:
-turniej sportowy – z podziałem na dziewczynki i chłopców
-zawody zespołowe w koszykówkę
-zabawy muzyczno-ruchowe
-po instruktarzu z obsługi pistoletów na miękkie naboje – strzelanie do celu
-krótki pokaz możliwości elektrycznej hulajnogi
-uroczyste wręczenie przez dziewczynki własnoręcznie zrobionych laurek i rozdanie prezentów
-na zakończenie słodki poczęstunek oraz wręczenie dyplomów „Super Chłopaka”.
Taki dzień w przedszkolu to idealna okazja, aby zintegrować całą grupę w trakcie fantastycznej zabawy!