Punkt pocztowy w przedszkolu ?

9 października 2023 r. W poniedziałek obchodziliśmy w grupie pięciolatków „Dzień Poczty Polskiej”. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które przybliżyły im pracę poczty i listonosza. Dzieci dowiedziały się jaką drogę przebywa każdy list/paczka zanim dotrze do adresata. Najwięcej emocji jednak wzbudziło u dzieci tworzenie własnego listu oraz możliwość jego wysłania w przedszkolnym punkcie pocztowym 😉. Od dzisiaj każde dziecko z grupy „Maków” już wie, jak prawidłowo zaadresować list i co powinno znaleźć się na kopercie. Trzeba pamiętać, że takie zawody, jak urzędnik pocztowy i listonosz – jeszcze istnieją (pomimo nowoczesnego świata). I może warto czasem napisać do kogoś bliskiego krótki list lub przesłać kartkę na święta.