Dzień Warzyw i Owoców

Dzień Warzyw i Owoców

20 października 2023 r. „Jem owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy. Po nich zdrowie, siłę mam, to jest pyszne, mówię wam !” W piątek grupa „Maki” obchodziła Światowy Dzień Warzyw i Owoców. W naszym przedszkolu temat zdrowego odżywiania jest zawsze aktualny. Codziennie w naszym menu przedszkolnym znajdujemy zdrowe pożywienie – w tym owoce i warzywa. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Wspomniane święto było też okazją do zabaw połączonych z nauką, gdzie królowali bohaterzy dzisiejszego dnia, czyli owoce i warzywa. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz zagadek smakowych i degustacji. Ponadto podczas zajęć wychowankowie przygotowali koktajle owocowo-warzywne. Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia –
jedząc warzywa i owoce bogate w witaminy.

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij