Kosmiczny tydzień

24 listopada 2023 r.” W Układzie Słonecznym wirują planety. Wszystkie w innym tempie, okrążają Słońce. Różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Lata lecą – one stałe, kręcą się wytrwale”. A dzieci z gr. „Bratki” poznają właśnie tajemnice kosmosu. Przedszkolaki poznały w tym tygodniu nazwy planet Układu Słonecznego, dowiedziały się, że Ziemia jest trzecią planetą od Słońca. Z pomocą Pani Neli wykonały eksperyment, dzięki któremu powstał „kosmos w słoiku”. A papierowy karton – oklejony kolorowym papierem – posłużył jako rakieta. To była super przygoda w kosmosie. Niektórzy dopytywali nawet, czy wrócimy z powrotem do przedszkola – wyobraźnia dzieci nie zna granic – dlatego warto ją pielęgnować.