Dzień Dinozaura w gr. Maków

Dzień Dinozaura w gr. Maków

26 lutego 2024 r. W Polsce obchodzony jest dzisiaj Dzień Dinozaura. Większość przedszkolaków kocha wszystko, co z tymi prehistorycznymi gadami związane, dlatego też nie mogło zabraknąć dinozaurowych zabaw w naszym przedszkolu. Przedszkolaki z grupy „Mąki” miały okazję przenieść się w prehistoryczny i tajemniczy świat dinozaurów. Pomimo, iż były to bardzo „straszliwe gady” – to zabawa z nimi była wyśmienita. Dzieci tego dnia poznały wybrane gatunki tych zwierząt, dowiedziały się skąd brały się małe dinozaury, czym się żywiły oraz z jakiego powodu wyginęły. Uczestniczyły w zabawach dydaktycznych „Policz dino-jaja”, „Liczbowe grzbiety”, „Kolorowy grzbiet dninozaura”. Dzięki tym zabawom dzieci doskonaliły też swoje umiejętności matematyczne. Na sam koniec czekała na „Maki” miła niespodzianka – Dinozaury zamrożone w jajkach . To bardzo atrakcyjna zabawa sensoryczna. Próby wyciągnięcia dinozaura z zamarzniętego jaja skłaniają dzieci do eksperymentowania. Dzieci nie poddawały się i dążyły do uwolnienia dinozaurów. Były próby rozwalenia lodu, posypywanie solą, mąką, cukrem, wkładania do zimnej lub polewanie ciepłą wodą. Wreszcie się udało! Satysfakcja była ogromna! Podczas tej zabawy dzieci nie tylko eksperymentowały, poznawały właściwości lodu, szukały rozwiązań, rozwijały zmysł dotyku, trenowały motorykę, ale i ćwiczyły wytrwałość w dążeniu do celu – Pani Natalia o wszystko zadbała 🙂

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij