Mali piekarze

Mali piekarze

6 marca 2024 r. „Kiedy zboże jest dojrzałe, rolnik kosi je z zapałem, potem młóci w swych maszynach i wywozi plon do młyna. Młynarz w młynie ziarno miele, białej mąki robi wiele. Z mąką trafia do piekarza, który ciasto z niej wytwarza. Z ciasta robi bułek stos… Jest pieczywo! Ślinka leci, więc – smacznego , drogie dzieci !”. Dzisiaj grupa „Maki” na zajęciach z Panią Martyną dowiedziała się jak – krok po kroku – powstaje mąka i jak to się właściwie dzieje, że w piekarniach można kupić różnego rodzaju pieczywo. Mali piekarze dzielnie odmierzali, wsypywali oraz mieszali składniki, doskonaląc – przy dobrej zabawie zdolności matematyczne. Wypieki zniknęły w mgnieniu oka! Mniam, mniam 🙂

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij