Literki z ciastoliny

Literki z ciastoliny

13 marca 2024 r. Dzieci z grupy „Bratki” przygotowują się do nauki czytania. Każde dziecko w indywidualny sposób rozpoznaje i zapamiętuje znaki, obrazy i litery: wzrokowo, słuchowo lub przez ruch. W tym tygodniu „Bratki” utrwalały poznane wcześniej litery poprzez ugniatanie i formowanie z ciastoliny kształtów samogłosek. W ten sposób łączyły naukę z zabawą – ćwiczyły sprawność dłoni, wzroku i umysłu. Zabawa ciastoliną sprawiła dzieciom dużo radości ! Na koniec przedszkolaki otrzymały od Pani Kasi przepis na ciastolinę, aby razem z domownikami utrwalać literki i ćwiczyć swoje dłonie. Mamy już nawet fotograficzne relacje z wykonania rodzinnego zadania 🙂

Strona dla prawidłowego działania może zapisywać pliki cookies w pamięci przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij