Dbamy o naszą planetę

23 kwietnia 2024 r. W grupie „Bratków” z okazji Dnia Ziemi dzieci rozwijały swoją świadomość ekologiczną oraz wrażliwość związaną z poczuciem odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze. Podczas zajęć czterolatki uczyły się o segregacji śmieci oraz recyklingu, dzięki któremu możemy uzyskać nowe przedmioty. „Bratki” poznały ekologiczne rozwiązania technologii, takie jak solary słoneczne czy wiatraki. Nawiązaliśmy także współpracę ze Szkołą Podstawową w Pniewach – z klasą IF, której wychowawcą jest Pani Olga Tomczak – dzieci przekazały sobie na kolorowych kartkach EKO-pozdrowienia. W Dzień Ziemi rozwiązaliśmy wiele zagadek, rebusów i ciekawych kart pracy. To była super przygoda. Czas ruszać w świat z wiedzą i świadomością – jak bardzo każdy z nas ma wpływ na życie naszej planety!