Lubimy czytać !

23 maja 2024 r. Najstarsza grupa „Słoneczniki” wzięła udział w projekcie „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem było wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci. Cel ten został osiągnięty poprzez praktykę codziennego czytania dzieciom, czyli „CZYTANIE NA DYWANIE”.
Czytanie dziecku przez osobę dorosłą daje ogromne korzyści między innymi :
• buduje więź z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego,
• doskonali język i ułatwia rozumienie świata,
• poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu.
Dzieci uwielbiają gdy im się czyta bajki i różne opowiadania. Chociaż mają swoich książkowych ulubieńców, to jednak codziennie poznają nowych literackich bohaterów i przeżywają z nimi przeróżne ciekawe przygody.